Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech

Podsumowanie ferii 2019

Opublikowano: poniedziałek, 28 styczeń 2019

Kolejne ferie już za nami i czas na ich podsumowanie.
W ramach zimowego wypoczynku przygotowaliśmy blok imprez, który zainaugurowaliśmy 14 stycznia maratonem filmowym z Harrym Potterem, podczas którego odbyła się projekcja pierwszej części filmu "Kamień Filozoficzny".

15 stycznia w GOK Piaski oraz Świetlicy Środowiskowej w Szelejewie dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny pt. "Opowieści z teczki profesora Książeczki", w wykonaniu aktorów Teatru "Maska" z Krakowa.

W kolejnym dniu ferii odbyła się projekcja drugiej części Harry Pottera  "Komnata Tajemnic".

17 stycznia o godz. 14.00, w ramach zajęć plastycznych dzieci, zainspirowane filmem z poprzedniego dnia wykonały "magiczne okulary Harry Pottera". Zadaniem dzieci było udekorowanie kartonowych okularów w taki sposób, aby nabrały magicznego charakteru i wyglądu. Okulary okazały się również ciekawym elementem stroju, podczas zorganizowanej tego samego dnia o godz. 15.30 dyskoteki.18 stycznia o godz. 10.00 z dziećmi spotkał się iluzjonista Apollino, który zachwycił widownię, angażując również uczestników do swojego pokazu. O godz. 14.00 kolejna projekcja w ramach Maratonu Filmowego z Harrym Potterem. Tym razem dzieci obejrzały trzecią część filmu pt. "Więzień Azkabanu".


W poniedziałek 21 stycznia od godz. 12.00 w sali widowiskowej zorganizowaliśmy gry i zabawy sportowe dla dzieci, które sprawdzały swoją sprawność - łowiąc rybki, celność - rzucając woreczkami do "dziurawej ścianki" i  obręczami na pachołki oraz rozgrywając mecze w mini-football. Nagrodami były słodycze.

22 stycznia w pracowni muzycznej odbył się konkurs pn. "Co jest grane?". Instruktor muzyki przedstawił dzieciom różne instrumenty muzyczne i sposób w jaki wydobywany jest z nich dźwięk. Po prezentacji instrumenty zostały ukryte, a uczestnicy mieli za zadanie na podstawie usłyszanych dźwięków odgadnąć, jaki to instrument. Dużą frajdą dla dzieci okazała się możliwość wypróbowania gry na każdym z instrumentów.

23 stycznia o godz.13 odbył się Turniej Darta dla dzieci szkół podstawowych, zaś o 15.00 odbyła się projekcja czwartej części przygód Harrego "Czara ognia".

24 stycznia o godz. 11.00 zaprezentował się kolejny iluzjonista, tym razem  w programie "W świecie magii", a o godz. 13.00 rozegrany został Turniej w Mini-Football - zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni medalami i słodyczmi.


Ostatnią imprezą w ramach ferii był konkurs wokalny "Zaśpiewam piosenkę". Uczestnicy wykonywali wybraną przez siebie piosenkę a capella, ocenianą przez jury konkursowe. Zaprezentowało się sześciu wykonawców. Dość dużym zaskoczeniem dla jurorów była prośba większości młodych wokalistów o umożliwienie wykorzystania telefonów w charakterze "podpowiadaczy" tekstów. Po krótkiej dyskusji komisja pozwoliła uczestnikom na skorzystanie z tego udogodnienia. Ze względu na wyrównany poziom wykonania, komisja przyznała wszystkim równorzędne nagrody książkowe i słodkości.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech