Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech
Kolejna propozycja dla aktywnych - ZUMBA.
Pierwsze zajęcia już 2 kwietnia o godz. 19:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach. Serdecznie zapraszamy!!!Co to jest Zumba?

Zumba powstała w Kolumbii w latach 90. XX wieku, jednak dopiero od kilkunastu latach zaczęła zdobywać popularność w Polsce. Słowo „zumba” pochodzi z Gruzji i odzwierciedla powiedzenie „wystarczy tylko chcieć”, co wspaniale opisuje naturę zumby. Jeśli jeszcze tego nie spróbowałaś, nie ma na co czekać!
Trudno określić, czy zumba jest bardziej tańcem, czy rodzajem aerobicu. Ta forma łączy gorące, latynoskie kroki taneczne z krokami typowymi dla zajęć fitness. Instruktorzy opracowujący choreografię na zajęcia czerpią inspirację z takich tańców jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha oraz rumba.
Skąd wzięła się Zumba?
Ten rodzaj zajęć powstał przez przypadek, kiedy kolumbijski instruktor fitness Beto Perez zapomniał zabrać na swoje zajęcia płyty z muzyką do aerobicu. Podczas zajęć posłużył się swoją ulubioną latynoską muzyką, którą miał przy sobie. Spontanicznie ułożył do niej choreografię. Zajęcia tak się spodobały, że instruktor je kontynuował, a gdy zauważył, że odniosły sukces i zaczynają być znane nawet w innych krajach, nazwał je „zumbą” oraz zastrzegł ich nazwę.
Zumba - dla kogo?
Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę. Nie ma w niej miejsca na nudne powtórzenia ćwiczeń, uczestnicy cały czas są w ruchu, zapominając, że ćwiczą!
Poza tym zumba ma zbawienny wpływ na sylwetkę. Jest treningiem typu cardio (trening tlenowy), co oznacza, że w trakcie całego treningu ćwiczenia utrzymywane są - dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki - na umiarkowanym poziomie intensywności.
Dzięki temu w organizmie zachodzi szereg procesów prowadzących do spalania tkanki tłuszczowej. Zatem zumba jest odpowiednią formą aktywności fizycznej dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.


Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech