Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech

SKOWYT – piaskowskie ro(c)kowania

Opublikowano: czwartek, 21 marzec 2019

5 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbędzie się koncert rockowy, w którym zagrają The Shvagiers ze Śremu, Męczenie Owiec z Gostynia oraz Mescalero z Wrocławia. To będzie koncert jakiego jeszcze w Piaskach nie było. The Shvagiers Mescalero Męczenie Owiec

Miłośnicy mocnego brzmienia powinni być usatysfakcjonowani, ponieważ w Piaskach pojawią się zarówno młode zespoły, jak również doświadczone, utytułowane i znane fanom tej muzyki w całym kraju.

Najbardziej znanym jest zespół Mescalero, który powstał w 2009 roku. Muzyka, którą gra, to mocno osadzony w korzeniach rock'n'rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie, ale czerpie z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie "ostrej" muzy, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością. W 2016 Mescalero zwyciężyło w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, największym na Dolnym Śląsku konkursie zespołów muzycznych. Zespół dzielił scenę z m.in. Nocnym Kochankiem, Turbo, Rezerwat, Ceti, Antimatter, Blaze Bayley (ex-Iron Maiden), Golden Life, Wolf Spider. Znaki szczególne: drapieżny a zarazem melodyjny wokal, mocne gitarowe riffy oraz dynamiczna sekcja rytmiczna."Skład zespołu to Piotr Stankiewicz - wokal, gitara basowa, Grzegorz Gołkowski - gitara, Piotr Piotrowski - perkusja, Sławomir Stankiewicz - gitara.

Fani rocka dobrze znają zespół Męczenie Owiec, który pochodzi z Gostynia Wlkp. Został założony w 2001 roku przez Wojciecha Dojcza oraz Piotra Dworaka i porusza się w gatunku szeroko pojętego rock/metal. Koncertuje w klubach oraz na scenach w całej Polsce. Na koncie ma własne wydawnictwa oraz wspólne koncerty z wieloma legendami polskiej sceny rock'owej, m.in. Hunter, Turbo, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Kobranocka, Proletaryat. Skład zespołu tworzą: Wojciech "Dojcz" Dojcz - gitara/wokal, Karol "Szwed" Szwedek – perkusja, Tomasz "Tommy" Krzyżostaniak – bas.

Najmłodsi w tym zestawieniu są członkowie zespołu The Shvagiers. Jak napisano o nich w jednym z artykułów inspiruje ich to, co robi Organek, lubią też zagranicznych wykonawców, takich jak Joe Bonamassa czy The Clash. Stawiają na proste, gitarowe wzorce . Rozpoczęli swoją działalność w czerwcu 2016 r. The Shvagiers tworzą: Daniel Finger, Adam Lubczyński i Michał Kozłowski.

Wstęp na koncert jest oczywiście bezpłatny, a podczas jego trwania będzie prowadzona zbiórka na rzecz przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Smogorzewie.Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech