Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech

Fotorelacje z wakacyjnych imprez w GOK Piaski

Opublikowano: poniedziałek, 01 lipiec 2019

Artykuł w trakcie aktualizacji... (urlop administratora)

Chcą zostać strażakami
Patrząc na frekwencję podczas zajęć prowadzonych przez strażaków z OSP Piaski w ramach akcji LATO nie zabraknie w najbliższych latach strażaków ochotników. Prawie 70 osób wzięło udział w „Sikawkowym szaleństwie”. Strażacy zademonstrowali dzieciom zarówno sprzęt, jak i strój strażacki, opowiedzieli o tradycjach i pracy strażaka, oprowadzili po izbie pamięci, pozwolili także zajrzeć do wnętrza wozu bojowego i sprawdzić w praktyce prądnice strażackie. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz rozcinania samochodu za pomocą sprzętu, który służy ratowaniu życia podczas wypadków samochodowych.LEGO przygoda w GOK - u
Farmy ekologiczne, hotele przyjazne środowisku, domy przyszłości powstały podczas zajęć, które odbyły się w poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Młodzi inżynierowie i architekci zaprojektowali jak mogą wyglądać miasta przyszłości, które będą przyjazne środowisku. Zajęcia uczyły nie tylko kreatywności, ale również ekologii. Prawie 50 dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadało o rozwiązaniach i pomysłach, które wyraziły za pomocą klocków LEGO. Zajęcia odbyły się we współpracy z Fabryka Pomysłów Piaski.


Pobulali w GOK
Uczestnicy piątkowych zajęć rozegrali turniej w bule w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Chętnych nie brakowało, a rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach – chłopców i dziewcząt. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe medale. (13 zdjęć)


Czy można zaprzyjaźnić się z ozobotem?
Czy człowiek może porozumieć się z maszyną? Czy małe dziecko może nauczyć się programować? Na te pytania znaleźli odpowiedź w czwartkowe przedpołudnie uczestnicy zajęć, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Zarówno chłopcy jak również dziewczęta spędzili wesoło czas z ozobotami – edukacyjnymi robotami dla dzieci. (22 zdjęcia)


W zdrowym ciele zdrowy duch.
Letnia pogoda pozwoliła przeprowadzić cykl zabaw sportowych dla dzieci w ramach kolejnego dnia akcji letniej. Między innymi była koszykówka, łowienie ryb i ringo. Wszyscy wesoło się bawili, a dla najlepszych przygotowano pamiątkowe medale. (13 zdjęć)


Mali szefowie kuchni

Tym razem zdrowe i owocowe sałateczki królowały podczas zajęć kulinarnych w ramach akcji LATO, które odbyły się w restauracji Cztery Gary. Jak zawsze frekwencja dopisywała, a mali kucharze pod okiem p. Jagody przygotowali smaczne przekąski. Dzięki tym zajęciom dzieci zyskały wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w domowej kuchni. (25 zdjęć)


Zostali Przyjaciółmi Lasu
Ponad 40 dzieci dowiedziało się „co w lesie piszczy” podczas spotkania, które odbyło się w Nadleśnictwie Piaski w ramach akcji LATO. Dzieci, rodzice i dziadkowie poznali jakie drzewa i zwierzęta żyją w naszych lasach, obejrzeli film, zwiedzili izbę leśną oraz wyruszyli do lasu, aby dokonać samodzielnych pomiarów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez Nadleśnictwo Piaski. (42 zdjęcia)

Rodzinny Rajd Rowerowy
Rodzinnym Rajdem Rowerowym zakończyliśmy tydzień sportowy w GOK Piaski. Około 60 rowerzystów wzięło udział w rajdzie, który odbył się w ostatnią niedzielę w Piaskach. Rowerzyści wyruszyli z rynku w Piaskach i udali się w kierunku Strzelec Wielkich. Następnie uczestnicy pojechali w kierunku Przystani Żgaliny w Szelejewie, a dalej leśnymi drogami na Przystań Malincza, gdzie na wszystkich czekał placek drożdżowy, kawa, grill oraz wspólna biesiada. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu, który został zorganizowany we współpracy z Towarzystwem Rowerowym Piaski i Stowarzyszeniem Sportowym Cegielnia Piaski. (16 zdjęć)5 drużyn, 30 bramek – czyli Turniej dzikich Drużyn na ORLIKU
F.C. Młodziki, Żubr Bodzewo, Praga Strzelce, Rudy i Spółka oraz Mokotów Piaski to drużyny, które zgłosiły się na turniej zorganizowany w ramach akcji LATO rozegrany na kompleksie sportowym w Piaskach. Nie zabrakło emocji i sportowej rywalizacji. Po zaciętej walce zwycięzcą została drużyna Praga Strzelce, która wyprzedziła Mokotów Piaski i Żubr Bodzewo. (29 zdjęć)


Sportowy tydzień na Orliku
Trwa tydzień sportowy na Orliku w Piaskach w ramach akcji LATO, jest to okazja, aby spróbować swych sił w Letniej akademii tenisa. Jutro zapraszamy na turniej dzikich drużyn w piłkę nożną. Wystarczy zebrać 5 zawodników i bramkarza (klasy VI - VIII i 3 gimnazjum). Do zobaczenia o godz. 10.00. Medale i nagrody czekają. (8 zdjęć)Letnie gotowanie
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z letniego gotowania zorganizowane w ramach akcji LATO przez Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach we współpracy z restauracją Cztery Gary. Tym razem tematem zajęć były „Piaskowe Babeczki”. Prawie czterdziestu młodych adeptów sztuki kulinarnej samodzielnie przygotowało wypieki. Jak zawsze było wesoło i smacznie. Ostatnie zajęcia odbędą się 23 lipca i ze względów organizacyjnych, podobnie jak tym razem, obowiązują na nie zapisy. Liczba miejsc ograniczona. (18 zdjęć)


Zawody na dworcu w Piaskach
14 lipca odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w wyścigach Drezyn Ręcznych w Piaskach.
W niedzielne popołudnie na nowo dworzec w Piaskach zatętnił życiem. Powodem były zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Kreatywni, Międzygminny Związek Turystyczny Wielkopolska Gościnna, Stowarzyszenie Szerokim Torem, Krzywińską Kolej Drezynową, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach oraz Gminę Piaski. Na starcie zameldowało się 10 osad, które rywalizowały ze sobą na dystansie 200 metrów. Impreza odbyła się w ramach projektu „Pociąg do…” dofinansowanego z programu „Równać Szanse”. Czteroosobowe drużyny musiały wykazać się dużą siłą, ponieważ drezyny napędzane były siłą ramion, wśród nich były także osady kobiece. I miejsce zdobyła drużyna Kwintale z Rawicza, na miejscu drugim uplasowała się drużyna Szybcy i Wściekli z Miejskiej Górki, a na miejscu trzecim ekipa Dzikie Kuny z gminy Piaski. Dla najlepszych ekip przygotowano nagrody rzeczowe oraz puchary, które wręczyl Sekretarz Gminy Piaski - Andrzej Konieczmny. Uczestnicy mogli także skorzystać z przejazdów rekreacyjnych przygotowanych przez organizatorów. (33 zdjęcia)


Akademia WITA STWOSZA - 11 lipca
Właśnie rozpoczęły się warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci. Pod okiem p. Andrzeja Hodowanego mali artyści rozpoczynają przygodę z rzeźbą. Swoje prace wykonują ...w mydle, a za dłuta służą... patyczki do szaszłyków. (9 zdjęć)


"BITWA PIRATÓW" - 10 lipca
Dziś o 10.00 w sali widowiskowej GOK odbyły się warsztaty teatralne dla prawie trzydziestu dzieci, prowadzone przez dyrektora Sebastiana Nowaka, który wprowadził uczestników w arkana teatru. Spotkanie miało charakter zabawy, której celem było rozbudzenie umiejętności aktorskich dzieci. Całość zakończyła się inscenizacją bitwy morskiej dwóch pirackich okrętów. (24 zdjęcia)


2 WARSZTATY KULINARNE - MUFINKI - 9 lipca
W Czterech Garach wre praca małych kucharzy. To już drugie spotkanie w ramach warsztatów kulinarnych. Dziś ma słodki charakter - dzieci z paniami Jagodą i Anią przygotowują ciasto a następnie upieką mufinki. Ile będzie ciastek? Pewnie tyle, ilu uczestników - czyli ponad 50!!!
Sala w Czterech Garach wypełniona po brzegi. Co ciekawe, sporą grupę kucharzy stanowią chłopcy. (34 zdjęcia)


WAKACYJNE MALOWANIE - 8 lipca
Słoneczko, kwiaty, odciski rąk i stóp, serduszka, chmurki i symbole wody. Ponad dwadzieścioro dzieci dekorowało dziś płytę boiska w GOK elementami, które jasno wskazywały, że mamy wakacje.
Mimo, że było dość chłodno i powiewał wiatr dzieci bawiły się znakomicie. (15 zdjęć)


TEATR - 5 lipca
5 lipca zawitała do nas krakowska grupa teatralna "MONTI" ze spektaklem "Łakomczuszek, którego rozbolał brzuszek". Na spektakl dotarły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i "ENART". Sala wypełniła się po brzegi. Dzieciaczki świetnie się bawiły. (11 zdjęć)RĘKODZIEŁO - 4 lipca
Następnego dnia odbyły się warsztaty rękodzielnicze "ZRÓB TO SAM". Druciana biżuteria, odlewy z żywicy, ozdobne deseczki... takie m. in. „cudeńka” wykonały dzieci podczas  warsztatów. Zajęcia prowadził p. Andrzej Hodowany. Zainteresowanie było ogromne. (21 zdjęć)


PLASTYKA - 3 lipca
3 lipca w Piaskach powstało nowe osiedle domków jednorodzinnych. Osiedle zostało zaprojektowane, a domki wykonane przez firmę MONDI-SIMET S. A., która była sponsorem tego przedsięwzięcia.
Montażu oraz prac dekoracyjnych podjęły się dzieci, które zawitały do GOK w ramach zajęć plastycznych. Ekipa była liczna, bo 30 osobowa, więc prace przebiegały bardzo sprawnie. (19 zdjęć)


KULINARIA i KINO - 2 lipca
Następnego dnia o godz. 10 spotkaliśmy się z dzieciaczkami w Czterech Garach na warsztatach kulinarnych. Dzięki uprzejmości właścicieli restauracji
oraz pod ich fachowym okiem dzieci wcieliły się w rolę małych kucharzy przygotowując letnie, orzeźwiające sałatki warzywne, m. in. sałatkę grecką. Była praca, śmiech i degustacja. Aby utrwalić sałatkowe przepisy p. Jagoda na koniec przeprowadziła test pamięci. A że odpowiedzi były poprawne, nagrodziła wszystkich słodkimi batonikami, a o godz. 13 w sali widowiskowej GOK dzieci obejrzały kolejny film pt. "Player One". (32 zdjęcia)


KINO - 1 lipca

Tegoroczne "Lato z GOK i Biblioteką"rozpoczęliśmy 1 lipca seansem filmowym. Dzieci obejrzały film fantastyczno-przygodowy "Wojna maszyn". (5 zdjęć)
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech