Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech

Trzy nadchodzące wydarzenia...

Opublikowano: piątek, 20 wrzesień 2019
Zapraszamy do udziału w nadchodzących imprezach:

PIASKI BIEGAJĄ
Zapraszamy miłośników biegania, spaceru z kijkami i zdrowego trybu życia 29 września do udziału w akcji PIASKI BIEGAJĄ
Masz ochotę się poruszać, otrzymać dyplom, wygrać nagrody, zjeść pyszną grochówkę, upiec kiełbasę przy ognisku i wypić gorącą herbatę?
Komitet Organizacyjny Piaski Biegają przygotował trasę prowadzącą pięknymi, leśnymi ścieżkami o długości 4 km, którą pokonać może każdy, niezależnie od wieku i poziomu sportowego. Trasę można przebiec, przejść z kijkami lub przespacerować. 29 września od godz. 12.30 rozpocznie się wydawanie numerów startowych, następnie po wspólnej rozgrzewce o godz. 14.00 przewidziano start, o 14.45 pokaz mażoretek BIG BANG, natomiast około godziny 15.45 losowanie nagród. Bieg odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega. Podczas imprezy Stowarzyszenie BAZA prowadzić będzie kiermasz książek, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie Julki, także na ten cel do puszek można także wrzucić dobrowolną opłatę startową. Organizatorzy zapewniają zabezpieczenie akcji przez wolontariuszy, opiekę medyczną na mecie, pomoc techniczną, placek, pieczoną kiełbasę oraz ciepłą herbatę, pamiątkowy dyplom i wspaniałą atmosferę. Zapisy i informacje prowadzone są na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl/piaski-biegaja2019
Szczegóły na plakacie.3 RODZINNY PIKNIK NAUKOWY
Zapraszamy na 3 Rodzinny Piknik Naukowo Historyczny pod hasłem "Ziemia i jej żywioły"
Już po raz trzeci Wójt Gminy Piaski zaprasza na Piknik Naukowy w Szkole Podstawowej w Piaskach. Tym razem tematem będzie Ziemia i jej żywioły W programie znalazł się m. in. pokaz odnawialnych źródeł energii, wystawa skamielin i minerałów, LEGO roboty, pokazy modeli latających, bańki mydlane, stoisko MONDI Simet, rękodzieło, wystawa zabytkowych sikawek konnych, pokaz Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu i wiele innych atrakcji. Zapraszamy 5 października w godz. 11.00 - 14.00. Wstęp wolny.
MARSZ PO ZDROWIE Z NORDIC WALKING
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia Nordic Walking* połączone z marszem po dukcie i ścieżkach leśnych w Piaskach z wykwalifikowanymi instruktorami oraz na oficjalne otwarcie tras do uprawiania Nordic Walking przy siedzibie Nadleśnictwa Piaski w dniu 06.10.2019 r. (niedziela).
Organizatorzy akcji zapewniają uczestnikom:
- bezpłatny udział w zajęciach i marszu,
- naukę poprawnej techniki chodzenia z kijkami,
- pakiet startowy,
- medal okolicznościowy,
- ciepły poczęstunek i słodką przekąskę,
- losowanie nagród (m.in. kijków do Nordic Walking),
- pomoc techniczną,
- dobrą zabawę.

Zgłoszenia na zajęcia i marsz Nordic Walking przyjmowane będą drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.piaski-wlkp.pl/nordicwalking
Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do dnia 04.10.2019 r. Po tym terminie, jeżeli limit uczestników nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie zawodów, w dniu marszu tj. 06.10.2019 r., w godzinach 13.30 – 14.00.

Ważne!!! Jeżeli nie posiadasz własnych kijków do Nordic Walking, można je bezpłatnie wynająć. Rezerwacja pod nr tel. 691498181, 665300579, liczba kijków ograniczona!!!

W załączeniu przekazujemy plakat z programem wydarzenia oraz regulamin „Marszu po zdrowie z Nordic Walking”.

Powyższe zajęcia i marsz Nordic Walking oraz otwarcie tras są częścią projektu pt. „Marsz po zdrowie z Nordic Walking”. Celem projektu jest przede wszystkim organizacja czasu wolnego
i promocja aktywnej formy wypoczynku oraz zdrowego trybu życia, a jego realizacja obejmuje:
- wytyczenie i oznakowanie dwóch tras Nordic Walking o długości 4 km (trasa zielona) i 10,8 km (trasa czerwona),
- postawienie tablicy informacyjnej o trasach Nordic Walking przy Nadleśnictwie Piaski,
- organizację zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów połączoną z marszem po dukcie i ścieżkach leśnych w Piaskach,
- przygotowanie 300 sztuk ulotek promujących Nordic Walking. W treści ulotki, oprócz korzyści wynikających z uprawiania Nordic Walking oraz wskazówek dotyczących prawidłowej techniki marszu, znajdą się również przykładowe ćwiczenia, jakie można wykonywać przy użyciu kijków. Elektroniczna forma ulotki zostanie zamieszczona na stronie internetowej gminy Piaski i powiatu gostyńskiego oraz w mediach społecznościowych. Formę papierową ulotki otrzymają uczestnicy projektu, będzie można ją również odebrać w Gminie Piaski i GOK Piaski.

Organizatorem wydarzenia jest Sołtys i Rada Sołecka Piasków, zaś partnerami/sponsorami Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Mondi Simet Sp.
z o.o. oraz Nadleśnictwo Piaski. Realizacja projektu jest również dofinansowana ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziecko”.

* Nordic Walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, których umiejętne używanie angażuje do pracy mięśnie górnej połowy naszego ciała. Całość przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym. Podczas marszu z kijkami, przy prawidłowej technice, uruchomionych jest około 90% mięśni naszego ciała (więcej niż bieganie, czy pływanie). Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania - obwiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę i odwrotnie. To niewątpliwie sport dla wszystkich, łączy w sobie to wszystko co najważniejsze w promowaniu zdrowia i szeroko rozumianej profilaktyki.
Nordic Walking:
• to dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej, zwalczanie otyłości, a także na efektywną rehabilitację,
• wzmacnia układ sercowo-naczyniowy,
• redukuje nadciśnienie, a także poziom cukru i cholesterolu we krwi,
• obniża ciśnienie spoczynkowe krwi,
• angażuje duże grupy mięśni całego ciała, uaktywnia 90% mięśni całego ciała,
• uruchamia górny odcinek kręgosłupa i rozluźnia napięcia okolic szyjno-barkowych,
• zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58% w zależności od intensywności wbijania kijków,
• odciąża aparat ruchowy do 30%, przede wszystkich stawy kolanowe i dolny odcinek kręgosłup.
 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech