Welcome to Serwis GOK Piaski   Click to listen highlighted text! Welcome to Serwis GOK Piaski Powered By GSpeech

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowano: poniedziałek, 04 listopad 2019
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału.
Obchody rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Piaskach, po zakończeniu której przedstawiciele samorządu udadzą się na miejsca pamięci narodowej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. Popołudniem w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Moja mała Ojczyzna” Tomasza Piecucha.

UCHWYCIĆ CHWILĘ TO RZECZ BEZCENNA . DLACZEGO ? BO ONA JUŻ NIE POWRÓCI ... – kilka słów o autorze wystawy.
Tomasz Piecuch mówi o sobie jako o człowieku otoczonym pięknymi łąkami, polami i lasem, już od młodych lat zafascynowanym uwiecznianiem wszystkiego, co wokół ciekawe i interesujące. Kocha bardzo długie spacery i jeszcze dłuższe wycieczki rowerowe z aparatem na szyi. Jest trochę szalony, ale, jak sam zauważa, w dzisiejszych czasach nie warto żyć... normalnie. Często można spotkać go na okolicznych festynach, koncertach i innych imprezach oraz wszędzie tam, gdzie są dobra muzyka i piękne dziewczyny (!). - Sam nauczyłem się robić zdjęcia metodą prób i błędów. Nigdy nie byłem na żadnym kursie (...) - opowiada autor wystawionych tutaj prac. - Pierwsze zdjęcia robiłem aparatami na klisze, potem miałem malutkie cyfrówki tak zwane małpki, z biegiem czasu kupowałem coraz lepsze aparaty - mówi. Najbardziej cieszy go to, że zapracował sobie na sprzęty swoimi własnymi rękami, rezygnując z wielu przyjemności, wycieczek i wyjazdów. Tomek najbardziej kiedyś kochał fotografować przyrodę. I ciekawy świata od razu szukał na forach internetowych nazw uwiecznionych gatunków zwierząt oraz roślin. Później zaczęło się fotografowanie członków rodziny podczas uroczystości rodzinnych, aż w końcu spróbował swoich sił podczas sesji z koleżankami. - Uwielbiam wyszukiwać nowe pomysły, czasami szalone i wciąż szukam ciekawych plenerów w bliższych i dalszych okolicach - przyznaje Tomasz Piecuch Moją wystawę dedykuję moim rodzicom - Oni wciąż wspierają mnie w moim hobby i dodają skrzydeł do dalszej pracy ... Ogromnie cieszy mnie że moje prace zostają zaprezentowane właśnie dziś - w tak ważnej dla Wszystkich Polaków dacie - rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości . CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !
Zapraszamy na otwarcie i zwiedzanie wystawy do sali konferencyjnej GOK Piaski o godz. 16.00.

Wydarzeniem muzycznym tego dnia będzie koncert zatytułowany „NORWID NASZ CODZIENNY” w wykonaniu WITKA ŁUKASZEWSKIEGO. Zapraszamy na przebojowy recital solowy wirtuoza gitary, kompozytora i poety (m.in. autora najnowszej płyty Maryli Rodowicz pt. "Ach, świecie..." - Złota Płyta 2018), Witka Łukaszewskiego, dedykowany twórczości jednego z największych polskich poetów i patriotów - Cypriana Kamila Norwida. Będzie to połączenie autorskich melodii, charyzmatycznego wokalu i brzmienia gitary do słów poezji Cypriana K. Norwida, Federico G. Lorki, Tadeusza Nowaka. Obok ballad rockowych nie zabraknie też nawiązań do ognistego flamenco, z którym kojarzony jest Artysta (trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą flamenco). A do tego dużej dawki poczucia humoru!

Kilka słów o autorze …
WIRTUOZ GITARY
Prekursor gatunku flamenco & rock w Polsce. W 1994 r. założył pierwszy w Polsce zespół grający tę eksperymentalną, energetyczną mieszankę – Acid Flamenco. Zespół licznie koncertował w Polsce i w całej Europie. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, został wybrany najlepszym polskim gitarzystą flamenco (w rankingu prestiżowego pisma branżowego “Gitara & Bas”).
AUTOR PRZEBOJÓW
Kompozytor i autor tekstów. Doceniany za oryginalność repertuaru, melodyjność utworów i mądre, proste teksty. Jest autorem muzyki i tekstów nowej płyty Maryli Rodowicz „Ach, świecie…” (album uzyskał status Złotej Płyty w 2018 r.). W wywiadach Artystka wielokrotnie powtarzała, że “zakochała się w tych utworach”… Tworzył także muzykę do filmów animowanych łódzkiego Studia Filmowego Se-Ma-For, a na zlecenie i pod mecenatem Jana Kulczyka skomponował muzykę do wierszy Cypriana K. Norwida i wydał eksperymentalną jazzowo-rockową płytę “Norwid nasz codzienny”. Nagrał 11 autorskich albumów z pogranicza rocka, popu, flamenco i jazzu. W chronologicznej kolejności: “Acid Flamenco”, “Magia flamenco”, “13 utworów na gitarę i kobietę” (flamenco), “Do” (pop-rock), “Paradox art” (rock progresywny, jazz), “Norwid nasz codzienny” (rock, jazz), Cafe Poema (poezja śpiewana, flamenco), “Rock kolędy”, “Nie jest źle”, “Live in Linie”, “Spokojnie tak” (pop-rock).
LIDER I SHOWMAN
Artysta o niezwykłej umiejętności zjednywania sobie publiczności charyzmą i poczuciem humoru. Jest liderem kilku projektów artystycznych: począwszy od zepołu flamenco & rock – Acid Flamenco, przez rockowo-bluesowy Red Pink i poetycko-rockowe GrandPiano, po najnowsze progresywne trio – Łukaszewski Dudziński Bobkowski.
PISARZ I POETA
Jest autorem poczytnych powieści zadedykowanych swoim idolom – największym legendom rocka: „Led Zeppelin – schodami do nieba” (dodruk wyprzedany), „Jimi Hendrix & Niccolo Paganini – dialogi” i „Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi 2” (nakład wyprzedany). Uprawia oryginalny gatunek literacki, który sam nazwał musical fiction, w którym fakty dotyczące życia artystów portretowanych w jego powieściach przeplatają się z fikcją literacką i własnymi refleksjami autora. Wydał także tomik poezji pt. „Cafe Poema” z załączonym albumem solowym zawierającym muzykę do wybranych wierszy. W przygotowaniu jest drugi tomik – “La Catedral”. Na płycie wiersze Witka Łukaszewskiego czytać będą wybitni polscy aktorzy: Andrzej Seweryn i Olgierd Łukaszewicz.
Zapraszamy na to niecodzienne spotkanie. Początek koncertu o godz. 17.00 w sali widowiskowej GOK Piaski. Wstęp wolny. Wywieśmy flagę i świętujmy Niepodległość!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech