PostHeaderIcon 24 Finał WOŚP - Gmina Piaski - podsumowanie

Poniżej prezentujemy relacje z imprez zorganizowanych w ramach 24 Finału WOŚP w gminie Piaski.

Relacja z Bodzewa

11203,51zł - zebraliśmy podczas 24. Finału! 103210,51 zł –przekazanych dotychczas Fundacji WOŚP!
Na pytanie, czy warto było – wcześnie wstać, znosić kaprysy aury, poświecić całą niedzielę dla innych i kwestować, wolontariusze WOŚP, a było ich w naszej szkole 27, bez wahania odpowiedzieli, że tak. Doceniamy ich trud i fakt, że chcą i potrafią pomagać. Bez zaangażowania naszych uczniów niewiele można by zdziałać.
W tym roku zebraliśmy 11203,51 zł. Tak dużą kwotę uzyskaliśmy poprzez kwestę wolontariuszy, a także akcje organizowane przez uczniów klas IV – III G w szkole. Licytacja przedmiotów pozyskanych od sponsorów /którym serdecznie dziękujemy!/, prowadzone przez uczniów sprzedaże, np. bułek sprawiły, że możemy przekazać sztabowi WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach tę niebagatelną kwotę. Przez lata grania w Orkiestrze Jurka Owsiaka Zespół Szkół w Bodzewie przelał na konto Fundacji 103210,51 zł! W szkolną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się także rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, a wszelkie działania koordynowały p. M. Pinczewska i p. A. Ptak. 

Relacja z Piasków

24 Finał WOŚP w Piaskach rozpoczął się o godz. 7.00 - kiedy w GOK zjawili się pierwsi wolontariusze po odbiór identyfikatorów i puszek, by do godz. 17-tej kwestować na ulicach Piasków, w Strzelcach Wielkich i na Świętej Górze.

 

O godz. 13-tej wystartował w Nadleśnictwie Piaski 1 Zimowy Rajd Rowerowy na rzecz WOŚP. Trasa liczyła 15 kilometrów i przebiegała wzdłuż ścieżek rowerowych wokół Piasków. Impreza zakończyła się grillem podczas którego p. Dariusz Naskręt kwestował wśród uczestników Rajdu.

O 14-tej rozpoczęły się imprezy w Gminnym Ośrodku Kultury. Otwarcia dokonał szef Sztabu GOK p. Jan Nawrot. Jako pierwsi zaprezentowali się przedszkolacy z Prywatnego Przedszkola ENART w Piaskach, prezentując program „Radosny Galimatias”. Zaraz po nich wystąpili podopieczni PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO w Piaskach w programie „Tańce i piosenki”.

Kolejnym punktem programu było wręczenie certyfikatów trzecioklasistom Zespołu Szkół w Piaskach, uczestnikom programu Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Krótką charakterystykę programu przedstawiły nauczycielki-ratowniczki panie: Hanna Powicka i Elżbieta Wenderska, które dokonały też wręczenia certyfikatów.

W koncertowej części Finału zaprezentowali się podopieczni p. Andrzeja Hodowanego:
- uczniowie Dziecięcej Sekcji Muzycznej GOK Piaski (Antoni Idkowiak - gitara, Brajan Szuba - keyboard, Zosia Zimowska - keyboard, Anna Woźniak - gitara, śpiew, Maja Nowacka - keyboard, Aleksandra Mazurek - pianino, Kelly Szuba - gitara)
”- uczniowie Młodzieżowej Sekcji Muzycznej (Daria Letkiewicz - skrzypce, Marta Nowak - gitara, Karolina Tomczak - pianino, Maria Kamińska - gitara, śpiew, Weronika Frankiewicz - gitara, śpiew).
- Zespół Śpiewaczy „Tęcza
- Kapela Ludowa „Malinczoki”
- Zespół rockowy „The Gifts”
oraz
- Zespół muzyczny „Madar”
Pomiędzy kolejnymi punktami programu odbywały się licytacje darów przekazanych przez sponsorów.

O godz. 17-tej pracę rozpoczęła komisja finansowa rozliczająca wolontariuszy. Tym najbardziej odpowiedzialnym zadaniem zajęły się panie: Agnieszka Norman-Sykała, Maria Juszczak, Aleksandra Przybył i Ewa Wachowiak, za co im bardzo, bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY!

O 18.20 rozpoczęła się Główna Licytacja Gadżetów i Darów prowadzona przez p. Jana Nawrota. Aukcyjne emocje przerwało o godz. 20-tej „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”, kiedy to wystrzeliły w „kosmos” efektowne fajerwerki. Szef Sztabu podziękował wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom i uczestnikom za ich gorące serca, hojność i wspaniałą zabawę.

Licytacja zakończyła się ok. godz. 21, zaś 24 Finał zakończył się koncertem Kapeli Podwórkowej „Piaskowianie”.

Relacja z Szelejewa

10 stycznia odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkół w Szelejewie również włączył się w tę niezwykłą akcję. Już przed 15.00 w szkolnej świetlicy bardzo licznie zebrali się mieszkańcy Szelejewa i okolic, by obejrzeć występy przygotowane przez poszczególne klasy. Było barwnie, głośno i radośnie, tak jak na „Orkiestrę” przystało. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja gadżetów zgromadzonych wcześniej przez uczniów. Przez cały czas czynna była kawiarenka, w której można było kupić kawę, herbatę oraz przepyszne, domowe ciasto. Dodatkową atrakcją było studio makijażu i fryzury. Dzięki szczodrości mieszkańców Szelejewa i pobliskich miejscowości oraz zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców udało się zebrać To ogromna przyjemność mieć swój udział w tak szczytnej akcji.

….teraz liczymy „kasę” :)

Zapraszamy do obejrzenia fotek z 24 Finału WOŚP (w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach). Autorką zdjęć jest Oliwia Kalka - dziękujemy Oliwia za udostępnienie :)
Fotogalerie z działań w Bodzewie i Szelejewie.