PostHeaderIcon Koncert Zespołu DŻEM - fotogaleria

Największy, najdłuższy, najlepszy, po prostu naj… tak w skrócie można opisać niedzielny koncert zespołu DŻEM, który był gwiazdą tegorocznego Dnia Piasków.
Jako pierwszy na scenie pojawił się młody zespół Antari Fog Machine w składzie: Adrian Rolnik – gitara elektryczna/akustyczna, Wojtek Handke – instrumenty klawiszowe, Michał Pasieracki – gitara basowa, Antek Czemplik – perkusja, Adrian Majchrzak – gitara elektryczna/akustyczna, Lorina Grodzka – wokal, który zagrał kilka znanych przebojów rockowych ostatnich lat.
Godzinę później miała miejsce pierwsza muzyczna niespodzianka, ponieważ swój muzyczny debiut miała grupa „Nadzieja”, powołana specjalnie na potrzeby akcji „Szukamy nadziei dla Łukasza”. Zespół utworzyli Marcin Nowak - gitara elektryczna, członek zespołu Credo Band i Jaffa; Robert Jaskulski - gitara basowa, zespół Jaffa i the G(H)OST; Damian Zyber - instrumenty klawiszowe, muzyk i kompozytor, obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy; Wojciech Czemplik – skrzypce, zespół U Studni; Marek Kajdrys – perkusja; kiedyś zespół Dramoholic z Krobi, muzyk sesyjny, dyrektor School of Drumline. Zespół zagrał przeboje gwiazdy blues - rocka lat 70. - zespołu Krzak, które w ich aranżacji zabrzmiały w sposób niezwykły.
Kolejnym zespołem, który rozgrzewał publiczność była pełna energii śremska grupa Camping Hill, którą tworzą Maciej Kómoch – wokal, Hubert Błaszczyk - gitara, Michał Dudziński – gitara basowa, Robert Tomczyk – perkusja i Arek Szulc – saksofon. Camping Hill to formacja, założona w grudniu 2010 roku. Jest to zespół złożony z pięciu różnych, wyrazistych osobowości, których pomysły łączą się w nietypową, oryginalną i wybuchową mieszankę. Muzykę Camping Hill można określić jako połączenie funkowych inspiracji ze starym, dobrym rock'n'rollem.
To, co wydarzyło się później trudno opisać słowami. Nawet trudno określić jak wielu fanów zespołu DŻEM przybyło do Piasków, wydaje się, że było ich więcej, niż wszystkich mieszkańców naszej gminy. Tego dnia Piaski stały się celem podróży dla tysięcy osób z całej Polski. Po przywitaniu gości przez Wójta Gminy Piaski – Wiesława Glapkę, jeszcze przed koncertem gwiazdy wieczoru, miała miejsce druga muzyczna niespodzianka. Na scenie pojawili się Jerzy Styczyński – gitarzysta zespołu DŻEM, Wojciech Czemplik – muzyk zespołu „U studni”, inicjator powstania zespołu „Nadzieja” i Łukasz Gałczyński, na którego leczenie kwestowali tego dnia wolontariusze rozdając silikonowe opaski ufundowane przez firmę Techcool i ulotki, których sponsorem była drukarnia Real. Muzycy przekazali na ręce Łukasza gitarę ufundowaną przez zespół „NADZIEJA” z autografami członków zespołu DŻEM, którą od poniedziałku można kupić poprzez platformę Allegro.
LICYTACJA TRWA TYLKO 14 DNI - zachęcamy: allegro.pl/show_item.php
Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na dalsze leczenie Łukasza. Ten gest został doceniony przez publiczność, która nagrodziła go gromkimi brawami. Kilka minut po godzinie 21.00 rozpoczęła się muzyczna uczta. Zespół po raz kolejny udowodnił, że potrafi łączyć pokolenia i nieustannie zachwycać. Chyba nikt nie zawiódł się tym koncertem. Usłyszeliśmy zarówno utwory z nowej płyty, jak i hity sprzed lat. Nie zabrakło także hymnu całego pokolenia – utworu „Whisky”, który został wyśpiewany przez tysiące gardeł. Słowa podziękowania, kwiaty i lokalne produkty , w tym m. in. dżemy przekazali muzykom Wójt Gminy Piaski - Wiesław Glapka i Przewodnicząca Rady Gminy Piaski - Irena Różalska. Ponad dwie godziny koncertu zakończył utwór „Czerwony jak cegła”, którym muzycy pożegnali się z piaskowska publicznością. Miejmy nadzieję, że jeszcze długo będziemy wspominać tegoroczny wielopokoleniowy koncert.
Przypomnijmy, że organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, a sponsorem samorząd Gminy Piaski.

(tekst: Sebastian Nowak - Biuro Promocji UG Piaski)