PostHeaderIcon Zapraszamy na Finał 15 Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego

Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Dział Promocji i Kultury Urzędu Gminny w Piaskach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach zapraszają na Finał 15 Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego, który odbędzie się w niedzielę 27 listopada w Świetlicy Środowiskowej w Smogorzewie. Miejsce jubileuszowej edycji konkursu nie jest przypadkowe - wszak właśnie w Smogorzewie urodził się ten wybitny poeta epoki renesansu. Patronat honorowy nad Konkursem sprawują: Starosta Powiatu – Robert Marcinkowski i Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka.
Podczas finału p. Maciej Kończak - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Gostyniu wygłosi okolicznościowy referat odnoszący się do muzyki z okresu renesansu.


Uczestnicy finału zaprezentują dwa utwory, w tym obowiązkowo przynajmniej fragment utworu autorstwa Kaspra Miaskowskiego. Zmagania konkursowe odbędą się w czterech kategoriach: - szkół podstawowych, - gimnazjów, - szkół ponadgimnazjalnych, - osób niepełnosprawnych. W każdej kategorii zostaną wręczone nagrody dla najlepszych recytatorów. Przyznana zostanie również Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz Nagroda dla Najlepszego Recytatora Poezji Kaspra Miaskowskiego.
Po prezentacjach recytatorów, w czasie obrad jury odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu Wojciecha Czemplika i Macieja Kończaka.