PostHeaderIcon Jam Session do rana...

I Festiwal Blues nad Obrą w Piaskach przeszedł do historii.

25 sierpnia do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach przybyli miłośnicy bluesa z rożnych stron. Oprócz mieszkańców Piasków i Gostynia, przybyli także widzowie z Jarocina, Śremu, Kościana i wielu innych miast. Powód był nie byle jaki – tego wieczoru na piaskowskiej scenie wystąpili najlepsi muzycy tego gatunku w naszym kraju.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Andrzej Jerzyk, który od 1992 roku prowadzi autorską audycję Okolice Bluesa w Radiu Centrum Kalisz, jest również współtwórcą internetowego forum Okolice Bluesa, które jest jednym z najpopularniejszych tego typu w polskiej sieci, a tego wieczoru wystąpił w roli prowadzącego „Blues nad Obrą”.
W pierwszej części koncertu zaprezentowali się lokalni muzycy – MN BAND, któremu przewodził jeden z organizatorów festiwalu – mieszkaniec Smogorzewa – Marcin Nowak. Wraz z zespołem wystąpiły wokalistki – Marysia i Julia Kozłowskie, które od kilku lat podbijają serca widzów, występując w różnych formacjach muzycznych. Kolejnym lokalnym zespołem była grupa „Bobry znad Obry” z Wojtkiem Czemplikiem – organizatorem festiwalu i wielokrotnym instrumentalistą roku – Jan Gałach. Muzycy wspólnie wykonali kilka utworów, w tym hymn festiwalu napisany przez instruktora muzycznego GOK Piaski – Andrzeja Hodowanego. Na zakończenie dla ponad dwustu widzów zagrała największa gwiazda festiwalu - zespół Hoo Doo Band, który wystąpił z laureatką pierwszej edycji programu „Idol” - Alicją Janosz. Tuż po zakończeniu koncertu muzycy wraz z widzami przenieśli się na Jam Session w restauracji „Cztery Gary”, gdzie oprócz gwiazd tego wieczoru, wystąpili lokalni muzycy. Dobra zabawa trwała prawie do białego rana. Organizatorzy Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Gmina Piaski, Restauracja „Cztery Gary”, Zespół „Bobry Znad Obry” już dziś zapewniają, że festiwal musi być kontynuowany w kolejnych latach.